O zákroku

Easy Brow Lift

Lifting čela

Oblast čela a obočí je velmi viditelnou partií, která se významným způsobem podílí na celkovém vzhledu obličeje. Zároveň se na těchto místech značně projevuje proces stárnutí – kůže ztrácí elasticitu a je pokleslá a vrásčitá. Lifting čela nebo obočí je šetrný zákrok, který vyhlazuje vrásky, zajišťuje přiměřené napnutí kůže a dodává celému obličeji rozzářený mladistvý náboj.

Profesionální přístup

Lifting čela i obočí provádíme pomocí nejmodernějších technologií a využíváme dlouholeté zkušenosti z ČR i zahraničí, abychom zajistili maximálně šetrný a ohleduplný zákrok. Vhodná doba k provedení je zpravidla po 40. roce života, jde však o velmi individuální záležitost a klíčový je výsledek konzultace s plastickým chirurgem. Společně probereme vaše přání a představy a najdeme to nejlepší možné řešení.

Bezbolestný zákrok

Zákrok provádíme v místním znecitlivění, díky kterému neucítíte žádnou bolest. Lifting čela trvá nejčastěji 45 - 60 minut. Po skončení aplikujeme na čelo elastický obvaz, dopřejeme vám čas a klid na odpočinek a poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče. Rychlost hojení operovaných ploch je velmi individuální. Pokud vše probíhá bez komplikací

21. den po zákroku odstraňujeme stehy. 3. den po zákroku obvykle sejmeme obvaz a vy už budete mít možnost umýt si vlasy.

Pokyny před operací

01.

Nahlaste plastickému lékaři případné alergie a užívání všech léků i doplňkových přípravků. Minimálně 1 měsíc před operací neužívejte léky, které obsahují kyselinu salicylovou (acylpyrin, anopyrin, alnagon, aspro, acylcoffin apod.). Z důvodu negativního ovlivňování srážlivosti krve nejsou vhodné ani preparáty enzymového charakteru (wobenzym, phlogenzym apod.).

02.

Před zákrokem nekuřte. V den operace můžete dle zvyklostí jíst i pít. Nejpozději však 1 hodinu před zákrokem.

03.

Dostavte se prosím na zákrok bez líčidel, umělých řas a šperků, mohou být zdrojem infekce a komplikovat hojení. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv (pro snadné obléknutí a obutí se po zákroku).

04.

Po zákroku si zajistěte odvoz a cca 5 dní volna pro klidnou a efektivní rekonvalescenci. 6 týdnů po zákroku nekuřte, kouření velmi zpomaluje a komplikuje hojení ran.

Kompletní pokyny před operací

Stáhnout kompletní pokyny před operací

Období po zákroku

Po dobu 14 dnů od zákroku doporučujeme nosit trvale elastický, obvaz nebo pružnou látkovou čelenku, při přetrvávajícím otoku dalších 7–10 dní na noc. Rychlost hojení operovaných ploch je velmi individuální. Pokud vše probíhá bez komplikací 3. den po zákroku obvykle sejmeme obvaz a vy už budete mít možnost umýt si vlasy. Otoky v horní polovině obličeje jsou běžným průvodním jevem a někdy mohou být spojeny i s krevními podlitinami v oblasti víček. Ústup otoků a vstřebání podlitin je velmi individuální (většinou nepřesahuje 2–3 týdny). Doporučujeme omezovat otoky studenými obklady, klidovým režimem a dodržováním polohy na zádech se zvýšenou polohou hlavy při spánku. Návrat do běžného režimu je možný zhruba po 14 dnech, plná fyzická zátěž asi po 3–4 týdnech. Stehy odstraňujeme většinou 14 - 21 dnů po operaci.

Nezávazná konzultace

Vyplňte nám kontakt na sebe a domluvme si nezávaznou konzultaci. Po odeslání formuláře se vám ozveme hned, jak to bude možné.