O zákroku

Easy Brow Lift

Lifting čela

Oblast čela a obočí je velmi viditelnou partií, která se významným způsobem podílí na celkovém vzhledu obličeje. Zároveň se na těchto místech značně projevuje proces stárnutí – kůže ztrácí elasticitu a je pokleslá a vrásčitá. Lifting čela nebo obočí je šetrný zákrok, který vyhlazuje vrásky, zajišťuje přiměřené napnutí kůže a dodává celému obličeji rozzářený mladistvý náboj.

Profesionální přístup

Lifting čela i obočí provádíme pomocí nejmodernějších technologií a využíváme dlouholeté zkušenosti z ČR i zahraničí, abychom zajistili maximálně šetrný a ohleduplný zákrok. Vhodná doba k provedení je zpravidla po 40. roce života, jde však o velmi individuální záležitost a klíčový je výsledek konzultace s plastickým chirurgem. Společně probereme vaše přání a představy a najdeme to nejlepší možné řešení.

Bezbolestný zákrok

Zákrok provádíme v místním znecitlivění, díky kterému neucítíte žádnou bolest. Lifting čela trvá nejčastěji 45 - 60 minut. Po skončení aplikujeme na čelo elastický obvaz, dopřejeme vám čas a klid na odpočinek a poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče. Rychlost hojení operovaných ploch je velmi individuální. Pokud vše probíhá bez komplikací

21. den po zákroku odstraňujeme stehy. 3. den po zákroku obvykle sejmeme obvaz a vy už budete mít možnost umýt si vlasy.

Pokyny před operací

01.

Minimálně 1 měsíc před zákrokem neužívejte pravidelně léky, které obsahují kyselinu salicylovou (acylpyrin, anopyrin, alnagon, aspro, acylcoffin apod.). Tyto preparáty způsobují zvýšenou krvácivost, a znemožňují tak zahájení zákroku. Z důvodu negativního ovlivňování srážlivosti krve nejsou vhodné ani preparáty enzymového charakteru (wobenzym, phlogenzym apod.).

02.

Před zákrokem je nezbytné být zcela zdravý/á. Pokud se necítíte dobře, raději společně vybereme jiný termín.

03.

24 hodin před zákrokem nekuřte, nepijte alkohol a vyhněte se drogám.

04.

Snídat můžete dle zvyklostí, 2 hodiny před zákrokem se můžete střídmě najíst a napít.

05.

Po zákroku si prosím zařiďte 7–10 dní volna, během kterých si dopřejete klidnou a efektivní rekonvalescenci.

06.

Dostavte se prosím na zákrok bez líčidel a také bez jakýchkoliv šperků v oblasti obličeje a dekoltu (řetízky, náušnice, obličejový piercing), mohou být zdrojem infekce a komplikovat hojení!

07.

Pokud užíváte nějaké léky, vždy se poraďte jak s ošetřujícím, tak i s plastickým lékařem.

Období po zákroku

Po dobu 14 dnů od zákroku doporučujeme nosit trvale elastický, obvaz nebo pružnou látkovou čelenku, při přetrvávajícím otoku dalších 7–10 dní na noc. Rychlost hojení operovaných ploch je velmi individuální. Pokud vše probíhá bez komplikací 3. den po zákroku obvykle sejmeme obvaz a vy už budete mít možnost umýt si vlasy. Otoky v horní polovině obličeje jsou běžným průvodním jevem a někdy mohou být spojeny i s krevními podlitinami v oblasti víček. Ústup otoků a vstřebání podlitin je velmi individuální (většinou nepřesahuje 2–3 týdny). Doporučujeme omezovat otoky studenými obklady, klidovým režimem a dodržováním polohy na zádech se zvýšenou polohou hlavy při spánku. Návrat do běžného režimu je možný zhruba po 14 dnech, plná fyzická zátěž asi po 3–4 týdnech. Stehy odstraňujeme většinou 14 - 21 dnů po operaci.

Nezávazná konzultace

Vyplňte nám kontakt na sebe a domluvme si nezávaznou konzultaci. Po odeslání formuláře se vám ozveme hned, jak to bude možné.