O zákroku

Blefaroplastika

Plastika očních víček

Partie očí je přirozeně velmi namáhanou součástí obličeje, proto se zde objevují první viditelné projevy stárnutí. Rádi pomáháme našim zákazníkům a zákaznicím získat zpět sebevědomí a příjemný pocit z vlastního vzhledu. Vedle mladistvějšího vzhledu si budete užívat i lepší funkčnost – plastika vede ke snadnějšímu pohybu víček a snížené zátěži drobných svalů kolem očí. Korekcí očních víček lze navíc odstranit i zhoršené vidění nebo náchylnost očí k únavě. Na naší klinice provádíme prémiovou úpravu horních víček, dolních víček nebo všech víček současně, a to v závislosti na pečlivém místním nálezu.

Pro koho je vhodná

Plastika očních víček je vhodná pro všechny klienty a klientky, kteří se chtějí zbavit známek stárnutí partie očí (výhřez tuku, snížená elasticita kůže a kožní nadbytky). Trápí je vaky pod očima, padajících a povislá víčka, zhoršené vidění nebo unavené oči.

Jak zákrok probíhá

Samotný výkon trvá asi 45 minut - 1,5 hodiny, podle rozsahu zákroku. Neucítíte při něm žádnou bolest, a to díky místnímu znecitlivění. Při operaci odstraňujeme jak přebytečnou kůži, tak tukové prolapsy (výhřezy). Těšit se můžete na odstranění vaků, vyhlazení vrásek, vypnutí víček a celkové omlazení partie kolem očí. Po skončení vám dopřejeme klid a pohodlí pro odpočinek. Poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče.

Nezávazná konzultace

Po odeslání formuláře se s Vámi spojíme, zodpovíme vaše případné dotazy a domluvíme termín schůzky.

Od konzultace po nové já

  1. Začátkem naší spolupráce je první kontakt. Ozvěte se nám přes kontaktní formulář, telefon, e-mail nebo se zastavte osobně. Domluvíme se nezávazné konzultaci.

  2. Při nezávazné konzultaci si vyslechneme vaše přání a představy, pečlivě zhodnotíme současný stav a probereme možnosti a další kroky.

  3. Potom už se můžeme pustit do díla. Jemně, precizně a maximálně šetrně provedeme zákrok a potom vás pustíme do domácí péče.

  4. Na závěr si dopřejete dostatek klidu pro efektivní rekonvalescenci a vaše nové já může začít zářit.

Jak pracujeme

Využíváme na maximum nejmodernější technologie, díky kterým našim zákazníkům a zákaznicím zajišťujeme velmi krátkou dobu operace a omezení viditelných jizev.

Plastiku očních víček provádíme na základě dlouholetých zkušeností z tuzemské i zahraniční praxe. Klienti a klientky oceňují zejména nadstandardní komfort při zákroku i následné péči a také preciznost provedení, která umožňuje předcházet pooperační bolestivosti a poskytuje prostor pro co nejrychlejší hojení.

Časté dotazy

Mohu před zákrokem kouřit?

Co se týče kouření, vřele doporučujeme vynechat ho před zákrokem. Omezíme tak pravděpodobnost možných komplikací a můžeme se těšit na ještě lepší výsledek. Rádi s vámi tento bod probereme a vysvětlíme vám podrobně konkrétní důvody.

Mohu před zákrokem jíst a pít?

Zákroky provádíme ambulantně pomocí lokální anestezie. V daný den tedy můžete jíst a pít dle zvyklosti, nejpozději však 1 hodinu předtím, než se do zákroku pustíme.

Mohu přijít na zákrok nalíčená? A umělé řasy?

Co se týče líčidel a umělých řas, vždy vyžadujeme dostavit se bez nich. Mohou být zdrojem infekce a komplikovat hojení.

V jakém oblečení mám přijít na zákrok?

Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv pro snadné obléknutí a obutí po zákroku. Určitě je vhodné přijít bez šperků, i ty mohou být zdrojem infekce a komplikovat hojení.

Užívám léky, co s tím?

Minimálně 1 měsíc před zákrokem je třeba vyhnout se užívání léků, které obsahují kyselinu salicylovou (acylpyrin, anopyrin, alnagon, aspro, acylcoffin apod.). Z důvodu negativního ovlivňování srážlivosti krve nejsou vhodné ani preparáty enzymového charakteru (wobenzym, phlogenzym apod.).

Pokyny před operací

Zobrazit pokyny před operací

Období po zákroku

Zotavování a hojení je velmi individuální záležitostí. Doporučujeme několik dní po zákroku nosit sluneční brýle. Klíčový je klidový režim a chlazení. Ležte co nejvíc na zádech ve zvýšené poloze, vstávejte pokud možno pouze na toaletu či k jídlu a pokuste se tyto úkony zkrátit na dobu do 10 minut. Do ledničky si můžete připravit chladivé gely, odvar z řepíku lékařského, borovou vodu, fyziologický roztok nebo převařenou vodu, ze kterých si připravíte studené obklady. Ty pomáhají urychlit ústup otoku a modřin, které jsou zcela běžnou reakcí i na maximálně ohleduplnou operaci.

Zhruba 7. den po operaci vám odstraníme stehy. Po 2 týdnech můžete začít používat kosmetiku, včetně té dekorativní. Pokuste se vynechat fyzickou zátěž nejméně po dobu 3 týdnů od operace.

Spokojení klienti