O zákroku

Blefaroplastika

Plastika očních víček

Partie očí je přirozeně velmi namáhanou součástí obličeje, proto se zde objevují první viditelné projevy stárnutí (výhřez tuku, snížená elasticita kůže a kožní nadbytky). Plastika očních víček je vhodná pro všechny klienty a klientky, kteří se chtějí zbavit vaků pod očima a padajících a povislých víček.

Rádi pomáháme našim zákazníkům a zákaznicím získat zpět sebevědomí a příjemný pocit z vlastního vzhledu. Vedle mladistvějšího vzhledu si budete užívat i lepší funkčnost – plastika vede ke snadnějšímu pohybu víček a snížené zátěži drobných svalů kolem očí. Korekcí očních víček lze navíc odstranit i zhoršené vidění nebo náchylnost očí k únavě. Na naší klinice provádíme prémiovou úpravu horních víček, dolních víček nebo všech víček současně, a to v závislosti na pečlivém místním nálezu.

Profesionální přístup

Využíváme na maximum nejmodernější technologie, díky kterým našim zákazníkům a zákaznicím zajišťujeme velmi krátkou dobu operace a omezení viditelných jizev. Plastiku očních víček provádíme na základě dlouholetých zkušeností z tuzemské i zahraniční praxe. Klienti a klientky oceňují zejména nadstandardní komfort při zákroku i následné péči a také preciznost provedení, která umožňuje předcházet pooperační bolestivosti a poskytuje prostor pro co nejrychlejší hojení.

Bezbolestný zákrok

Samotný výkon trvá asi 45 minut - 1,5 hodiny, podle roszahu zákroku. Neucítíte při něm žádnou bolest, a to díky místnímu znecitlivění. Při operaci odstraňujeme jak přebytečnou kůži, tak tukové prolapsy (výhřezy). Těšit se můžete na odstranění vaků, vyhlazení vrásek, vypnutí víček a celkové omlazení partie kolem očí. Po skončení vám dopřejeme klid a pohodlí pro odpočinek. Poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče.

Pokyny před operací

01.

Nahlaste plastickému lékaři případné alergie a užívání všech léků i doplňkových přípravků. Minimálně 1 měsíc před operací neužívejte léky, které obsahují kyselinu salicylovou (acylpyrin, anopyrin, alnagon, aspro, acylcoffin apod.). Z důvodu negativního ovlivňování srážlivosti krve nejsou vhodné ani preparáty enzymového charakteru (wobenzym, phlogenzym apod.).

02.

Před zákrokem nekuřte. V den operace můžete dle zvyklostí jíst i pít. Nejpozději však 1 hodinu před zákrokem.

03.

Dostavte se prosím na zákrok bez líčidel, umělých řas a šperků, mohou být zdrojem infekce a komplikovat hojení. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv (pro snadné obléknutí a obutí se po zákroku).

04.

Po zákroku si zajistěte odvoz a cca 5–7 dní volna pro klidnou a efektivní rekonvalescenci. 6 týdnů po zákroku nekuřte, kouření velmi zpomaluje a komplikuje hojení ran.

Kompletní pokyny před operací

Stáhnout kompletní pokyny před operací

Období po zákroku

Zotavování a hojení je velmi individuální záležitostí. Doporučujeme několik dní po zákroku nosit sluneční brýle. Klíčovými prvky v rámci rekonvalescence jsou klidový režim a chlazení. Ležte co nejvíc na zádech ve zvýšené poloze, vstávejte pokud možno pouze na toaletu či k jídlu a pokuste se tyto úkony zkrátit na dobu do 10 minut. Do ledničky si můžete připravit chladivé gely, odvar z řepíku lékařského, borovou vodu, fyziologický roztok nebo převařenou vodu, ze kterých si připravíte studené obklady. Ty pomáhají urychlit ústup otoku a modřin, které jsou zcela běžnou reakcí i na maximálně ohleduplnou operaci.

Zhruba 7. den po operaci vám odstraníme stehy. Po 2 týdnech můžete začít používat kosmetiku, včetně té dekorativní. Pokuste se vynechat fyzickou zátěž nejméně po dobu 3 týdnů od operace.

Spokojení klienti

Nezávazná konzultace

Vyplňte nám kontakt na sebe a domluvme si nezávaznou konzultaci. Po odeslání formuláře se vám ozveme hned, jak to bude možné.