O zákroku

Otoplastika

Plastika uší

Plastika uší neboli otoplastika je rychlá korekce pozice ušních boltců. Tzv. odstávající uši jsou jednou z nejběžnějších kosmetických vad vůbec.

Pro koho je vhodná

Otoplastika je vhodná pro všechny jedince (včetně dětí), kterým tato vada komplikuje život a kteří potřebují dodat nové sebevědomí a rozšířit možnosti. Zákrok provádíme od ukončení růstu ušních boltců, tedy přibližně od 6 let.

Jak zákrok probíhá

Otoplastika je zákrok, při kterém díky místnímu znecitlivění neucítíte žádnou bolest. Samotný výkon trvá asi 1 hodinu. Zákrok provádíme na zadní straně boltce tak, aby jizvy byly co nejméně nápadné a viditelné. Poté modelujeme chrupavku ušního boltce do požadovaného tvaru. Po skončení vám přiložíme kompresivní obraz a dopřejeme klid. Poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče.

Nezávazná konzultace

Po odeslání formuláře se s Vámi spojíme, zodpovíme vaše případné dotazy a domluvíme termín schůzky.

Od konzultace po nové já

  1. Začátkem naší spolupráce je první kontakt. Ozvěte se nám přes kontaktní formulář, telefon, e-mail nebo se zastavte osobně. Domluvíme se na nezávazné konzultaci.

  2. Při nezávazné konzultaci si vyslechneme vaše přání a představy, pečlivě zhodnotíme současný stav a probereme možnosti a další kroky.

  3. Potom už se můžeme pustit do díla. Jemně, precizně a maximálně šetrně provedeme zákrok a potom vás pustíme do domácí péče.

  4. Na závěr si dopřejete dostatek klidu pro efektivní rekonvalescenci a vaše nové já může začít zářit.

Jak pracujeme

Naši klienti oceňují velmi nadstandardní komfort, kterým je hýčkáme při samotném výkonu i v rámci péče po zákroku. Využíváme nejmodernější technologie a dlouholeté zkušenosti z ČR i zahraničí, abychom zajistili maximálně šetrný zákrok a téměř neviditelné jizvy skryté za ušním boltcem.

Časté dotazy

Mohu před zákrokem kouřit?

Co se týče kouření, vřele doporučujeme vynechat ho před zákrokem. Omezíme tak pravděpodobnost možných komplikací a můžeme se těšit na ještě lepší výsledek. Rádi s vámi tento bod probereme a vysvětlíme vám podrobně konkrétní důvody.

Mohu před zákrokem jíst a pít?

Zákroky provádíme ambulantně pomocí lokální anestezie. V daný den tedy můžete jíst a pít dle zvyklosti, nejpozději však 1 hodinu předtím, než se do zákroku pustíme.

Mohu přijít na zákrok nalíčená? A umělé řasy?

Zákroky provádíme ambulantně pomocí lokální anestezie. V daný den tedy můžete jíst a pít dle zvyklosti, nejpozději však 1 hodinu předtím, než se do zákroku pustíme.

V jakém oblečení mám přijít na zákrok?

Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv pro snadné obléknutí a obutí po zákroku. Určitě je vhodné přijít bez šperků, i ty mohou být zdrojem infekce a komplikovat hojení.

Užívám léky, co s tím?

Minimálně 1 měsíc před zákrokem je třeba vyhnout se užívání léků, které obsahují kyselinu salicylovou (acylpyrin, anopyrin, alnagon, aspro, acylcoffin apod.). Z důvodu negativního ovlivňování srážlivosti krve nejsou vhodné ani preparáty enzymového charakteru (wobenzym, phlogenzym apod.).

Pokyny před operací

Zobrazit pokyny před operací

Období po zákroku

Zcela běžným jevem je pobolívání ušních boltců zhruba po dobu dvou dnů od zákroku. Tyto mírné bolesti postupně ustávají a lze je tišit běžnými analgetiky (léky proti bolesti). Obvazy na boltcích zůstávají asi 10 až 14 dnů, poté vám je sundáme. Minimálně po dobu jednoho měsíce je velmi důležité chránit boltce před poraněním (doporučujeme například neúčastnit se kolektivních sportů). Během noci je pak nutné zakrýt boltce elastickou páskou či obvazem. Zhruba za měsíc od provedení zákroku je rána dostatečně pevně srostlá.