O zákroku

Otoplastika

Plastika uší

Plastika uší neboli otoplastika je rychlá korekce pozice ušních boltců. Tzv. odstávající uši jsou jednou z nejběžnějších kosmetických vad vůbec. Otoplastika je vhodná pro všechny jedince (včetně dětí), kterým tato vada komplikuje život a kteří potřebují dodat nové sebevědomí a rozšířit možnosti. Zákrok provádíme od ukončení růstu ušních boltců, tedy přibližně od 6 let.

Profesionální přístup

Naši klienti oceňují velmi nadstandardní komfort, kterým je hýčkáme při samotném výkonu i v rámci péče po zákroku. Využíváme nejmodernější technologie a dlouholeté zkušenosti z ČR i zahraničí, abychom zajistili maximálně šetrný zákrok a téměř neviditelné jizvy skryté za ušním boltcem.

Bezbolestný zákrok

Otoplastika je zákrok, při kterém díky místnímu znecitlivění neucítíte žádnou bolest. Samotný výkon trvá asi 1 hodinu. Zákrok provádíme na zadní straně boltce tak, aby jizvy byly co nejméně nápadné a viditelné. Poté modelujeme chrupavku ušního boltce do požadovaného tvaru. Po skončení vám přiložíme kompresivní obraz a dopřejeme klid. Poté vás s doprovodem propustíme do domácí péče.

Pokyny před operací

01.

Nahlaste plastickému lékaři případné alergie a užívání všech lék i doplňkových přípravků. Minimálně 1 měsíc před operací neužívejte léky, které obsahují kyselinu salicylovou (acylpyrin, anopyrin, alnagon, aspro, acylcoffin apod.). Z důvodu negativního ovlivňování srážlivosti krve nejsou vhodné ani preparáty enzymového charakteru (wobenzym, phlogenzym apod.).

02.

Před zákrokem nekuřte. V den operace můžete dle zvyklostí jíst i pít. Nejpozději však 1 hodinu před zákrokem.

03.

Dostavte se prosím na zákrok bez líčidel a šperků, mohou být zdrojem infekce a komplikovat hojení. Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv (pro snadné obléknutí a obutí se po zákroku).

04.

Po zákroku si zajistěte odvoz a cca 5–7 dní volna. 6 týdnů po zákroku nekuřte, kouření velmi zpomaluje a komplikuje hojení ran.

Kompletní pokyny před operací

Stáhnout kompletní pokyny před operací

Období po zákroku

Zcela běžným jevem je pobolívání ušních boltců zhruba po dobu dvou dnů od zákroku. Tyto mírné bolesti postupně ustávají a lze je tišit běžnými analgetiky (léky proti bolesti). Obvazy na boltcích zůstávají asi 10 až 14 dnů, poté vám je sundáme. Minimálně po dobu jednoho měsíce je velmi důležité chránit boltce před poraněním (doporučujeme například neúčastnit se kolektivních sportů). Během noci je pak nutné zakrýt boltce elastickou páskou či obvazem. Zhruba za měsíc od provedení zákroku je rána dostatečně pevně srostlá..

Nezávazná konzultace

Vyplňte nám kontakt na sebe a domluvme si nezávaznou konzultaci. Po odeslání formuláře se vám ozveme hned, jak to bude možné.